Prečo sme nezaviedli plyn?

V projekte Parková alej sa vôbec nenachádzajú plynové prípojky. Postupovali sme tak preto, aby sme docielili čo najkrajšiu ulicu, bez rušivých elementov a nevkusných skríň, ktoré samozrejme musia byť pred každým jedným domom so zavedeným plynom. Elektrické skrine sme tiež zredukovali na minimum – keďže sa nám podarilo umiestniť len 1 skriňu patriacu až pre 3 domy (zredukovanie počtu na 1/3 oproti bežným uliciam).

Plyn vám ale určite nebude chýbať, keďže dnes sa častokrát už považuje za prebytočný a veľa ľudí v nových RD s ním často neráta, ani keď má možnosť ho odoberať. V dnešnej dobe už existuje množstvo nových, alternatívnych spôsobov vykurovania miesto klasických plynových kotlov ako napríklad moderné a ekologické tepelné čerpadlá s vynikajúcou úsporou elektriny, fotovoltaické panely a mnohé iné technológie.

Navyše plyn môže byť aj veľmi nebezpečný, únik plynu a následná explózia sú pomerne časté v poslednej dobe a potreba komína a jeho následné každoročné revízie a údržba sú navyše pomerne drahé.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *