Okrasné a funkčné retardéry

Retardéry majú v prvom rade plniť funkciu prirodzeného spomaľovača, keďže budú zapustené do cesty tak, aby ho bolo nutné obísť, autá idúce oproti sebe naraz sa budú musieť počkať, resp. jeden druhého musia pustiť, spravidla púšťa oprotiidúce auto ten, komu bráni retardér v prejazde na jeho strane cesty. Vodiči teda vyslovene musia dávať pozor a rýchla jazda autom je tým pádom úplne vylúčená.

Na druhej strane budú retardéry plniť aj funkciu okrasnú, bude v nich pekná výsadba, aby boli aj opticky pôsobili jednoznačne ako prekážka v jazdnom smere. Tu použijeme kontrastné kamienky a nízku výsadbu, aby to celé pôsobilo pekne, jednotne a živo.

Retardéry budú mať ešte jednu funkciu – budú vytvárať zákryt pre parkovacie miesto nachádzájúce sa hneď za ním v rovnakom jazdnom smere. Tieto parkovacie miesta budú slúžiť hlavne ako pohotovostné parkovanie, prípadne ako parkovanie pre vašich hostí, aby si na krátky čas nemuseli dávať auto k vám do garáže resp. do časti domu na vašej predzáhradke určenej na parkovanie áut.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *